Слухові апарати Івано-Франковськ

Звикання до слухового апарату – процесс досить складний. Корекція слуху проходить не так просто, як корекція зору – надів окуляри або контактні лінзи, і знову бачиш світ у всій його красі. Звичайно, якщо лікар окуляри прописав правильно ...
Людина має бути готовою до того, що перший час, після того як вона стала користуватися слуховим апаратом, явного поліпшення слуху може не відбутися. Мало того, навіть звичні звуки можуть придбати неприродний тембр («з металевим відтінком »), в тому числі - і власний голос. Будуть турбувати гучні фонові шуми і шерехи, і взагалі, звалиться різноманіття звуків, настільки незвичне для багаторічного періоду «затишшя».

У всього цього є пояснення: слухові центри головного мозку відвикли від обробки високочастотних сигналів малої інтенсивності. Довгий час вони сприймали дуже малий діапазон звуків, і тепер надходить звукова інформація широкого діапазону просто не «осмислюється», не обробляється. Для того щоб головний мозок перебудувався на нормальний режим роботи, потрібний час.

 

 

Чим раніше Людина починає носити слуховийапарат, Тим швидше звикає до нього.

 

      Зазвичай на адаптацію йде від декількох тижнів до декількох місяців — залежно від давності появи захворювання, ступеня приглухуватості.
У більшості випадків перші результати (наприклад, поліпшення розуміння мови співрозмовників) відзначаються через кілька тижнів - як правило, через 2-5 тижнів. А потім позитивні зрушення йдуть по наростаючій.
     Немаловажне значення звикання до механічного помічника мають і його технічні характеристики – чим досконаліший прилад, Тим швидше він починає приносити користь.
Після того як мова оточуючих стане здаватися більш розбірливою, поступово перестануть дошкуляти шуми і шерехи. Людина починає їх сприймати правильно, без роздратування, просто як фоновий шум, на який зазвичай не звертають уваги.
Як бачите, доведеться набратися терпіння. А ще потрібні дисциплінованість і строге слідування рекомендаціям фахівця. Потрібно весь час пам'ятати: чим частіше апарат буде впливати на слухові центри мозку, тим швидше вони «перепрограмуються» на нормальний режим роботи, Тим швидше людина стане краще чути.

 

Чим частыйше апарат буде впливати на слухоі центри головного мозгу, тим скорійше вони «перепрограмуються» на нормальний режим роботы, тим швидше людина буде краще чути.

 

      Тривалість користування слуховим аппаратом зростає поступово. Якщо в перший день його включають тільки на 30 хвилин, то потім час «озвучування» поступово повинен збільшуватися, - припустимо, на 1-3 години щодня. Щоб уникнути «звукових перевантажень», втоми центрів головного мозку, в період адаптації рекомендується після 2 годин роботи вимикати апарат на 15 хвилин. З часом необхідність в цьому від паде.

     Вже через 7-10 днів після початку освоєння «техніки» людина повинна носити слуховий аппарат постійно в перебігу дня, знімаючи його лише на ніч. Нагадаємо постійне носіння слухового апарата – найважливіший елемент адаптації!:

 

Постійне носіння слухового апарата — важливий элемент адаптаціі!

 

Якщо ви будете повторювати поширену помилку і користуватися ним лише тоді, коли вам це здається потрібним, то ще довгий час всі звуки будуть здаватися неприродними. Звичайно, від цього втомлюються - і тоді вирішують відмовитися від аппарату зовсім («не допомагає, ще гірше стало»). Хто залишається у виграші? Тільки приглухуватість. Невже і ви так легко здастеся недузі? Пам'ятайте: він нещадний.

Звикання до слухового апарату є не щоінше, як тренування, таке ж, як і в будь-якому виді діяльності

    • Потрібно намагатися «вслухатися» в навколишні звуки, розрізняти і впізнавати їх.
    • Необхідно якомога більше самому говорити, звикаючи до власної мови, регулюючи її гучність.
    • Тренуватися необхідно і в розмові, спочатку - тільки з однією людиною.
    • Не потрібно соромитися попросити співрозврозмовника говорити повільно і чітко (а не голосно, як багато хто думає).
    • Частіше слухайте радіо і телевізор на середній гучності, особливо новини - диктори та ведучі зазвичай володіють добре поставленим голосом і дикцією.

 

   Якщо підійти до тренування свідомо, з розумінням усієї важливості затіяної вами справи, то ви обов'язково досягнете успіху. При гарній практиці через 5-6 тижнів ви зможете отримувати максимум користі від свого слухового апарату. Щоб період адаптації пройшов з найменшими труднощами для дітей, водите їх на заняття з сурдопедагогом.

 

____________________________________________________

Всі статті